شرکت تجارت الکترونيک جهان پي - متمرکزکننده پرداخت یا Payment Concentrator
انتخاب زبان
مرکز مشتریان : 021476261    متمرکزکننده پرداخت یا Payment Concentrator

متمرکزکننده پرداخت یا Payment Concentrator :

طی چندسال گذشته شرکت هایی شکل گرفته اند که نه PSP هستند و نه فروشنده کالا. ایده اصلی این شرکتها که، از آنها تحت عنوان متمرکزکننده های پرداخت یا Payment Concentrator یاد می کند این است که مجموعه‌ای از پرداخت ها در جایی متمرکز شده و طبق استاندارد و مدل تجاری مشخصی، سرویس خود را ارائه کنند، کسب‌وکار آنها تجارت الکترونیکی خالص و تفاوت آنها با پی‌اس‌پی‌ها در ایجاد ارزش افزوده است. یکی از شناخته‌شده‌ترین نمونه‌های بین‌المللی آنها هم، paypal است که از خدمات تضمین سایت escrow.com برای تضمین تعاملات پولی استفاده می‌کند .

در ایران هم مدلهای مختلفی از آن‌ها به وجود آمده از جمله jahanpay.com که تمرکزشان بیشتر بر حوزه‌ها و کسب‌وکارهایی است که به‌دلیل حجم بالای تقاضا در آنها، pspها نمی‌توانند پاسخگوی آنها باشند یا اساسا با ماژول هایی که   pspها می‌دهند، قابلیت اتصال ندارند.

در مورد نحوه فعالیت این سایت ها دی ماه گذشته رییس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی اظهار امیدواری کرده بود: «تلاش می‌کنیم صورت مساله را دقیقتر، عمیقتر و فنی‌تر ببینیم و متوجه کاربردهای مختلف این زیرساخت شویم، براساس سازماندهی، بازتعریفی از آنها کرده و بعد برای گستره کامل آنها چارچوب تعیین کنیم   .»

بر کسی پوشیده نیست که همیشه فناوری به طرز اجتناب‌ناپذیری از رگولیشن جلوتر بوده و این مسئله ریسک هایی برای پیشتازان کسب‌وکارهای این حوزه به وجود آورده است . صورت ساده برای تدوین چارچوب قانونی این تجمیع‌کننده‌ها به این ترتیب است که باید به جای ممنوعیت آنها یک قانون کلی برای آنها تدوین کرد،هرچند به باور بسیاری موضوع کمی پیچیده است و نمی توان برای هر خرده تجارتی که ایجاد می‌شود قانون تعیین کرد؛ اما واقعیت این است که واسطه‌ها خرده تجارت نیستند، بلکه به طور فزاینده ای درحال فراگیری هستند .

کانال تلگرام جهان پی:

https://telegram.me/Jahanpay_com

ارسال شده در تاريخ 1395/01/05 16:21

 • سیستم پشتیبانی 24 ساعته

  جهان پی ,ارائه دهنده خدمات پرداخت و دریافت وجه به صورت آنلاین یا همان پول الکترونیکی در ایران می باشد که این امکان را برای شما فراهم می آورد که از سراسر ایران به صورت آنلاین ، آنی و ایمن پول دریافت یا برای سایر افراد ارسال نمایید و در هر زمان که بخواهید پول یا اعتبار خود را به حساب بانکی خود در ایران واریز نمایید . یکی دیگر از خدمات جهان پی ارائه درگاه پرداخت مستقیم و غیر مستقیم به وب سایت ها و تضمین خرید کاربرانمی باشد ، که مدیران سایت ها می توانند با عضویت درجهان پی و دریافت پذیرندگی و درگاه پرداخت به آسانی ها کننده پرداخت شماست.

 • تماس با جهان پی

  جهان پی ,ارائه دهنده خدمات پرداخت و دریافت وجه به صورت آنلاین یا همان پول الکترونیکی در ایران می باشد که این امکان را برای شما فراهم می آورد که از سراسر ایران به صورت آنلاین ، آنی و ایمن پول دریافت یا برای سایر افراد ارسال واریز نمایید . یکی دیگر از خدمات جهان پی ارائه درگاه پرداخت مستقیم و غیر مستقیم به وب سایت ها و تضمین خرید کاربرانمی باشد ، که مدیران سایت ها می توانند با عضویت درجهان پی و دریافت پذیرندگی و درگاه پرداخت به آسانی امکان پرداخت آنلاین را برای وب سایت خود فراهم آورند . همچنین کاربران پرداخت شماست.

 • مزایای کاربران

  جهان پی ,ارائه دهنده خدمات پرداخت و دریافت وجه به صورت آنلاین یا همان پول الکترونیکی در ایران می باشد که این امکان را برای شما فراهم می آورد که از سراسر ایران به صورت آنلاین ، آنی و ایمن پول دریافت یا برای سایر افراد ارسال نمایید و در هر زمان که بخواهید پول یا اعتبار خود را به حساب بانکی خود در ایران واریز نمایید . یکی دیگر از خدمات جهان پی ارائه درگاه پرداخت مستقیم و غیر مستقیم به وب سایت ها و تضمین خرید کاربرانمی باشد ، که مدیران سایت ها می توانند با عضویت درجهان پی و دریافت پذیرندگی و درگاه پرداخت به آسانی امکان پرداخت آنلاین را برای وب سایت پرداخت شماست.

 • سوالات متداول

  جهان پی ,ارائه دهنده خدمات پرداخت و دریافت وجه به صورت آنلاین یا همان پول الکترونیکی در ایران می باشد که این امکان را برای شما فراهم می آورد که از سراسر ایران به صورت آنلاین ، آنی و ایمن پول دریافت یا برای سایر افراد ارسال نمایید و در هر خود در ایران واریز نمایید . یکی دیگر از خدمات جهان پی ارائه درگاه پرداخت مستقیم و غیر مستقیم به وب سایت ها و تضمین خرید کاربرانمی باشد ، که مدیران سایت ها می توانند با عضویت درجهان پی و دریافت پذیرندگی و درگاه پرداخت به آسانی امکان پرداخت آنلاین را برای وب سایت خود فراهم آورند . همچنین کاربران سایت ها می توانند با پرداخت توسط جهان پی با اطمینان هزینه خود را واریز نمایند چرا که جهان پی تضمین کننده پرداخت شماست.