شرکت تجارت الکترونيک جهان پي
انتخاب زبان
مرکز مشتریان : 021476261


قوانین سرویس دهی

قانون جرائم رایانه ای

  فصل یكم ـ جرائم علیه محرمانگی داده ها و سامانه های رایانه ای و مخابراتی
 • مبحث یكم ـ دسترسی غیرمجاز

  ماده1ـ هركس به طور غیرمجاز به داده ها یا سامانه های رایانه ای یا مخابراتی كه به وسیله تدابیر امنیتی حفاظت شده است دسترسی یابد، به حبس از نود و یك روز تا یك سال یا جزای نقدی از پنج میلیون (5.000.000) ریال تا بیست میلیون (20.000.000) ریال یا هر دو مجازات محكوم خواهدشد.

 • مبحث دوم ـ شنود غیرمجاز

  ماده2ـ هر كس به طور غیرمجاز محتوای در حال انتقال ارتباطات غیرعمومی در سامانه های رایانه ای یا مخابراتی یا امواج الكترومغناطیسی یا نوری را شنود كند، به حبس از شش ماه تا دو سال یا جزای نقدی از ده میلیون (10.000.000) ریال تا چهل میلیون (40.000.000) ریال یا هر دو مجازات محكوم خواهدشد.

مطالعه بیشتر

فهرست مصاديق محتوای مجرمانه

موضوع ماده 21 قانون جرايم رايانه اي

 • الف ) محتوا علیه عفت و اخلاق عمومی
 • ب ) محتوا علیه مقدسات اسلامی
 • ج ) محتوا علیه امنیت و آسایش عمومی
 • د ) محتوا علیه مقامات و نهادهای دولتی و عمومی
 • ه ) محتوای که برای ارتکاب جرایم رایانه ای به کار می رود ( محتوا مرتبط با جرایم رایانه ای )
 • محتوای که تحریک ، ترغیب ، یا دعوت به ارتکاب جرم می کند
مطالعه بیشتر

متن کامل قانون تجارت الكترونيكی

 • ماده 1- اين قانون مجموعه اصول و قواعدی است كه برای مبادله آسان و ايمن اطلاعات در واسط‌های الكترونيكی و با استفاده از سيستم‌های ارتباطي جديد به كار می‌رود.

 • ماده 2-الف - «داده‌پيام» (Data Message): هر نمادی از واقعه، اطلاعات يا مفهوم است كه با وسائل الكترونيكی، نوری و يا فناوری‌های جديد اطلاعات توليد، ارسال،دريافت، ذخيره يا پردازش می‌شود.

  ب- «اصل‌ساز» (Originator): منشأ اصلی «داده‌پيام» است كه «داده‌پيام» به وسيله او يا از طرف او توليد يا ارسال می‌شود اما شامل شخصی كه در خصوص «داده‌پيام» به عنوان واسطه عمل می‌كند نخواهد شد.

  ج- «مخاطب» (Addressee): شخصی است كه اصل‌ساز قصد دارد وی «داده‌پيام» را دريافت كند، اما شامل شخصی كه در ارتباط با «داده‌پيام» به عنوان واسطه عمل می‌كند نخواهد شد.

مطالعه بیشتر

قوانین و شرایط استفاده از خدمات جهان پی

کاربر گرامی قبل از عضویت در وب سایت ما و استفاده از خدمات جهان پی باید قوانین موجود در این موافقتنامه را مطالعه و قبول نمائید. این قوانین برداشت نهایی از سیاست امنیت اطلاعات جهان پی است که با در نظر گرفتن احترام میان حقوق سایر کاربران جهان پی و سایت جهان پی و جلوگیری از سوء استفاده های احتمالی افراد و کلاه برداری در سایت تهیه و تنظیم شده است این توافقنامه در هر زمان می تواند با ارسال یک نسخه تجدید نظر شده در وب سایت ما اصلاح شود.

 • مدیریت جهان پی در ایران است و این سایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد ، اگر کاربری اقدام به پرداخت وجه معامله محصولات غیر قانونی کند اطلاعات کاربر برای رسیدگی به مراجع ذیصلاح ارسال می شود.
 • استفاده از سرویس جهان پی در وب سایت های که دارای محتوای غیر قانونی ، غیر اخلاقی ، مبتذل ، توهین آمیز ، تهدید کننده ، افترا آمیز و همچنین توهین به نژاد و دسته خاصی از مردم باشد غیرمجاز است ودر صورت آگاهی حساب کاربری طرف مسدود خواهد شد.
 • استفاده و انتشار ویروسهای اینترنتی برای سوء استفاده از حساب های کاربران جهان پی غیرقانونی است و در صورت مشاهده موضوع از طریق مراجع قضایی پیگیری می شود.
 • کاربر موظف است در سایت خود اطلاعات کامل بخش پشتیبانی اعم از : تلفن تماس ، آدرس ایمیل و یا بخش تماس با ما جهت ارائه پشتیبانی به پرداخت کنندگان قرار دهد ، در غیر این صورت در صورت مراجعه پرداخت کننده جهت دریافت پشتیبانی خدمات اطلاعات تماس کاربر به پرداخت کننده ارسال خواهد شد.
 • انتقال وجه به صورت داخلی ( JahanPay To JahanPay) شامل هيچ هزينه اعم از کارمزد يا موارد مشابه نمي باشد و تنها هزینه ای که در جهان پی دریافت می شود، کارمزد انجام تراکنش ها می باشد که به انتخاب پذیرنده، از خریدار یا فروشنده طبق جدول زیر دریافت می گردد.
 • از زمان درخواست خروج وجه تا زمان واريز به حساب بانکی ممکن است زمانی بين 5 دقیقه تا یک روز کاری سپری شود. اين زمان به سبب اطمينان از صحت تراکنش های ورودی و به حساب مورد نظر می باشد.
 • کاربران می بایست برای دریافت وجه و درخواست تسویه حساب، حساب بانکی ثبت شده بنام صاحب اکانت داشته باشند. بدیهی است که سرویس جهان پی از انتقال وجه اعضایی که نام مالک اکانت جهان پی با نام صاحب حساب بانکی مغایرت داشته باشد خودداری می کند.

استفاده از خدمات جهان پی ,برای خريد و فروش کالاهای زير، مجاز نمي باشد

 • اموال غیرمنقول
 • کارت‌های بخت‌آزمایی، قمار و شرط‌بندی
 • انواع فیلترشکن و موارد عبور از فيلترينگ جمهوری اسلامی ايران.
 • کالاهایی که به تاييد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جمهوری اسلامی ايران نرسيده باشند.
 • کالاهایی که مبادله آنها دارای مقررات و نظامات خاص است.
 • کالاهایی که مبادله آنها طبق قانون ممنوع است.
 • کالاهایی که مبادله آنها مغایر با آداب اسلامی است.
 • خرید و فروش تجهیزات ماهواره

تهدید علیه شرکت پرداخت الکترونیک جهان پی

چنانچه استفاده مستقیم ویا غیر مستقیم مشترك از محصولات و خدمات جهان پی منجر به اقدام و یا تهدید قانونی مستقیم ویا غیر مستقیم علیه جهان پی، شركتهای وابسته و یا شركاء گردد، جهان پی مجاز خواهد بود بدون در نظر گرفتن نتیجه این اقدامات به ادامه سرویس دهی به مشترك خود خاتمه دهد.

اقدام قانونی علیه پرداخت الکترونیک جهان پی

کاربران سیستم پرداخت الکترونیکی جهان پی تعهد می نمایند چنانچه شكایتی علیه جهان پی در حال اجرا یا ارسال داشته باشند بصورت کتبی شرکت را از این موضوع مطلع گردانند و از جهان پی رسید دریافت نمایند. قصور از جانب مشترك در مورد ارسال این اطلاعیه به جهان پی به منزله نقض موارد این توافقنامه خواهد بود. مشترك متعهد مي‌شود كه در صورت بروز چنین ادعاهایی بلافاصله ما را جهت كنترل امور در جریان قرار داده و در تمام مراحل به طور كامل با جهان پی همكاری نماید.

خسارت و رفع مسئولیت

جهان پی تعهد می نماید تمامی خدمات ذکر شده در وب سایت را به کاربر ارائه دهد. تمامی خدمات جهان پی به همان شکلی که هستند ارائه می شوند و هیچگونه گارانتی صریح و ضمنی (اضافه بر مواردی که در وب سایت قید گردیده) شامل آنها نمی گردد. ضمنا هیچگونه ضمانتی مانند مطابق نیاز خریدار بودن، بی عیب بودن، عدم قطعی، امنیت کامل و … ارائه نمی شود. همه ضمانتهای شفاهی در مورد سرویسهای ما که توسط کارکنان یا نمایندگان و یا سایرین ارائه شوند فاقد اعتبار می باشند. جهان پی هیچگونه خسارتی بابت عملکرد سرویس خود به هر نحو نمی پردازد. پرداخت الکترونیک جهان پی تحت هیچ شرایطی مسئول حوادث احتمالی نخواهد بود.
با توجه به امکان اشتباه انسانی تمامی ضمانتها ، قرارها و قول های شفاهی(تلفنی ، رو در رو و یا هر روش شفاهی دیگر) و یا الکترونیکی (ایمیل ، چت ، تیکت و انواع روشهای ارتباط الکترونیکی دیگر) که توسط پیمانكاران، نمایندگان، كارمندان، مدیران، سهامداران ، وابستگان و تمامی زیرمجموعه های جهان پی به کاربر ارائه می گردد به طور کامل باطل می باشد و تنها ضمانتهای کتبی با مهر قانونی شرکت و یا موارد صریحا قید شده در وب سایت جهان پی معتبر می باشد و تمامی ضمانتها ، قرارها و قولهای غیر مکتوب مطلقا باطل می باشد. در این حالت کاربر می تواند درخواست ارائه ضمانت کتبی از شرکت نماید و در صورت عدم وجود ضمانت کتبی با مهر و سربرگ قانونی شرکت کاربر اعلام می دارد که هیچکدام از موارد شفاهی و یا الکترونیکی دیگر را مستند ندانسته و بر اساس ان هیچ اقدامی انجام نداده و یا تصمیم اتخاذ نمی نماید
جهان پی تحت هیچ شرایطی در برابر هر نوع خسارت مستقیم و غیر مستقیم که از سرویسها و یا خدمات جهان پی متوجه فرد و یا افرادی گردد مسئول نمي‌باشد، حتی اگر این ادعا بر اساس قرارداد، نقض گارانتی (صریح یا ضمنی)‌، نقض توافقنامه و رویه‌هی جانبی آن بوده و یا عدم توانایی مشترك در استفاده از محصولات و یا خدمات جهان پی باشد. اگر چه جهان پی احتمال چنین خسارتی را گوشزد كرده باشد، برخی شرایط مسئولیت در برابر خسارت ممكن است از حالات فوق مستثنی گردد كه در چنین شرایطی مسئولیت جهان پی محدود به هزینه پرداختی توسط کاربر به جهان پی برای محصول و یا خدمت مربوطه مي‌گردد.
مامی موارد مرتبط با کاربران شامل محتوای وب سایت کاربران، نحوه استفاده آنها از خدمات جهان پی و اطلاعات و داده های استفاده شده توسط کاربران و بطور کل تمامی مواردی که توسط کاربران اقدام شده باشد به عهده کاربر بوده و هیچ شخص ثالثی حق اقدام قانونی علیه جهان پی را ندارد و در صورت لزوم اقدام قانونی تنها علیه کاربر باید انجام شود
بدیهی است مسئولیت تمامی عملیاتی كه از طریق حساب مشترك و یا خدمات در اختیار کاربر انجام می گیرد، چه بوسیله خود مشترك و چه بوسیله جانشین و نماینده وی و یا افراد متفرقه و یا به هر طریق دیگر، به عهده مشترك میباشد. جهان پی از پذیرفتن مسئولیت هرگونه فعالیت انجام شده در حساب مشترك با و یا بدون اجازه مشترك خودداری می كند.

ایجاد مزاحمت برای جهان پی و تمامی زیر مجموعه های آن

در صورت ایجاد هرگونه مزاحمت برای جهان پی و تمامی زیرمجموعه های آن مانند کارمندان ، وب سایت ، گروه پشتیبانی و غیره به هر نحو شامل (تلفنی،ایمیلی،ارتباط اینترنتی و غیره) و یا اهانت و یا توهین به جهان پی مانند کارمندان ، وب سایت ، گروه پشتیبانی و غیره به هر نحو شامل (تلفنی،ایمیلی،ارتباط اینترنتی و غیره) و تمامی زیر مجموعه های آن، سرویس کاربر سریعا ، بدون اخطار قبلی و برای همیشه قطع خواهد شد و جهان پی فرد مذکور را به مراجع ذیصلاح معرفی خواهد نمود. رسا پژواک جهان تنها مرجع تشخیص این مورد خواهد بود.

نشر اکاذیب علیه جهان پی و تمامی زیر مجموعه های شرکت رسا پژواک جهان

در صورت نشر هرگونه اکاذیب علیه جهان پی و تمامی زیرمجموعه های آن به هر نحو شامل (الکترونیکی و غیر الکترونیکی) و یا تهمت و افترا به جهان پی به هر نحو شامل (الکترونیکی و غیر الکترونیکی) سرویس کاربر سریعا ، بدون اخطار قبلی و برای همیشه قطع خواهد شد و جهان پی فرد مذکور را به مراجع ذیصلاح معرفی خواهد نمود. جهان پی تنها مرجع تشخیص این مورد خواهد بود.

بروز رسانی شماره 1 : 1 آبان 1393

 • هرگونه گردش مالی مشکوک که چرخه فرایند خرید در آن وجود نداشته باشد و وجه بدون دلیل در آن رد و بدل شده باشد ممنوع بوده و در صورت مشاهده انتقال وجه به حساب دیگران بدون دلیل و به صورت مکرر,حساب کاربری مسدود خواهد شد. طبیعی است که اینگونه فعالیت ها برای جهان پی سودهی نخواهند داشت و جهان پی میتواند در این رابطه طبق قوانین داخلی خود عمل نماید.
 • سايت های پذیرفته شده توسط پرداخت الکترونیک جهان پی که از خدمات این سایت استفاده ميکنند، دارای سياست امنيت اطلاعات و قوانين خاص خود می باشند. لذا جهان پی از کاربران خود می خواهد قبل از هرگونه خريد از اين وب سايتها قوانين و سياست امنيت اطلاعات آنها را مطالعه نموده و سپس نسبت به خريد اقدام کنند. چرا که در صورت سوء استفاده های احتمالی، مسئوليتی بر عهده شرکت پرداخت الکترونیک جهان پی نخواهد بود.
 • اگر هرگونه خسارت ، جریمه ، مجازات و یا مسئولیت های دیگر ناشی از نقض این توافقنامه متحمل کاربر شود بازپرداخت و جبران آن تماما بر عهده خودکاربر بوده و Jahan Pay هیچ گونه مسئولیتی را عهده دار نمی شود، علاوه بر این اگر این نقض موجب وارد شدن خسارت به خود جهان پی شود ، کاربر خاطی موظف به جبران خسارت وارده طبق براورد هایی که در جهان پی انجام می گیرد است.
 • کاربر گرامی خواهشمندیم در صورت موافقت با قوانین فوق و قبول این قوانین به عضویت در سایت اقدام کنید و در غیر این صورت درخواست توقیف شناسه کاربری خود را از طریق تیکت اعلام کنید. در صورت داشتن سوال و یا اطلاعات بیشتر از قوانین سایت می توانید از طریق تلفن های شرکت با ما در تماس باشید.
 • بروز رسانی شماره 2 : سه شنبه , 30 تیر 1394

 • همچنین رسا پژواک جهان ( جهان پی)ممکن است برای ارتباط با پذیرندگان، بهینه سازی و بروز رسانی محتوای وب سایت و تحقیقات بازاریابی از برخی اطلاعات استفاده کند و برای اطلاع رسانی رویدادها و اخبار، خدمات و سرویس‌های ویژه یا معرفی سایت های زیر مجموعه، برای اعضای وب سایت ایمیل یا پیامک ارسال نماید. در صورتی که کاربران تمایل به دریافت این گونه ایمیل و پیامک‌ها نداشته باشند، می‌توانند از طریق همان ایمیل نسبت به لغو عضویت اقدام نمایند پر واضح است لغو عضویت به منزله عدم دریافت اطلاع رسانی ایمیلی یا پیامکی خواهد بود
 • جهان پی هیچ محصولی را به فروش نمی رساند در صورتی که از طریق سرویس جهان پی عملیات پرداخت انجام داده اید و هم اکنون نیازمند دریافت اطلاعات و پشتیبانی درباره محصول و خدمات مورد نظر هستید ، می بایست به سایت پذیرنده ( سایتی که محصول خود را از آن خریداری نموده اید ) مراجعه نمایید به همین جهت برای پیگیری خرید نیازی به عضویت در سامانه نبوده و تنها کاربرانی مجاز هستند که در سیستم ثبت نام کنند که دارای سایت یا فروشگاه آنلاینی باشند
 • بروز رسانی شماره 3 : دوشنبه , 09 آذر 1394 ساعت 22:01

 • براساس شرایط و قوانین جدید تکمیل و ارسال قرارداد برای همه پذیرندگان اجباری بوده و در صورتی که پذیرنده ای از ارسال قرارداد خودداری نماید نسبت به قطع ترمینال مربوطه اقدام خواهد شد
جهان پی در هر زمانی میتواند محتوای شرایط استفاده از خدمات را بدون اطلاع قبلی تغییر دهد بنابراین هر از چند وقت یکبار این قسمت را مطالعه فرمایید!

عضویت در جهان پی و استفاده از خدمات آن به منزله قبول شرایط و قوانین سرویس دهی می باشد.

عضویت رایگان